30 de ani cu Poșta Moldovei

Comunicat de presă

9 Octombrie 2023

Anual, la 9 octombrie, în întreaga lume se sărbătorește ”Ziua Mondială a Poștei”, marcând importanța și contribuția esențială a lucrătorului poștal în societate. Anul 2023 se distinge prin faptul că instituția noastră aniversează 30 de ani de la fondare. Cu această ocazie specială, Poșta Moldovei, având sprijinul partenerilor, a organizat un eveniment dedicat angajaților săi. Festivitatea a avut loc în incinta teatrului ”Ginta Latină”.
La deschiderea evenimentului, alături de Violeta Cojocaru, administratoarea interimară a Î.S. ”Poșta Moldovei”, am avut onoarea de a fi însoțiți de dl Dumitru Alaiba, viceprim-ministru și ministru al Dezvoltării Economice și Digitalizării, dl Roman Cojuhari, director general al Agenției Proprietății Publice și dna Elizaveta Iurcu, președinte al Federației Sindicatelor din Comunicații, precum și de alți parteneri valoroși ai întreprinderii.
În deschiderea evenimentului, administratoarea întreprinderii a adresat un mesaj de felicitare tuturor angajaților:
”Mulțumesc fiecărui angajat, de la cel mai nou membru al echipei până la cei care sunt cu noi de zeci de ani. Mulțumesc fiecărui poștaș, operator și membru al echipei noastre pentru devotament și pasiune. Fiecare dintre voi aduce o contribuție imensă la modelarea istoriei și succesul Poștei Moldovei.
Vă asigur că vom continua să muncim pentru excelență, să ne adaptăm la noile tendințe și să oferim servicii de calitate superioară cetățenilor noștri. Vă îndemn să mergem cu încredere spre viitor și să ne unim eforturile pentru a face față provocărilor care ne așteaptă.
Mulțumesc tuturor pentru încrederea și sprijinul acordat! Mulțumesc fiecărui coleg pentru că alege să construiască alături de noi un viitor mai bun pentru Poșta Moldovei. În cei 30 de ani de activitate Poșta Moldovei a câștigat încrederea cetățenilor și mediului de afaceri, a ocupat un loc special în inimile oamenilor, fie lucrători poștali, fie clienți, a devenit o întreprindere legendară, o parte a istoriei, iar misiunea noastră este sa îi oferim continuitate.”
La rândul său, dl Alaiba a menționat faptul că rolul serviciilor poștale și rolul poștei sunt deosebit de importante, iar Poșta Moldovei este văzută ca fiind o parte din ecosistemul economic al țării noastre, un element esențial pentru susținerea micilor afaceri - de la serviciile de curierat și până la comerțul electronic.
La rândul său, dl Roman Cojuhari a transmis un mesaj de felicitare tuturor angajaților și le-a urat mult succes în activitatea desfășurată zilnic.
Dna Elizaveta Iurcu a adresat un mesaj special angajaților întreprinderii, menționând că prin marcarea acestei zile întreaga lume recunoaște importanța serviciilor poștale și a celor ce activează în acest domeniu.
În cadrul evenimentului am avut plăcerea de a premia angajații noștri distinși cu diploma ”Maestru în comunicații poștale”. Totodată, am oferit diplome de merit participanților la concursul ”Cel mai prietenos oficiu poștal” și concursul de desen sub genericul ”Î.S. Poșta Moldovei – 30 de ani”, organizat de comitetul sindical al întreprinderii.
Evenimentul a culminat cu un concert festiv, în cadrul căruia artiști renumiți ne-au încântat cu măiestria lor.

30 de ani cu Poșta Moldovei

Comunicat de presă

9 Octombrie 2023

Anual, la 9 octombrie, în întreaga lume se sărbătorește ”Ziua Mondială a Poștei”, marcând importanța și contribuția esențială a lucrătorului poștal în societate. Anul 2023 se distinge prin faptul că instituția noastră aniversează 30 de ani de la fondare. Cu această ocazie specială, Poșta Moldovei, având sprijinul partenerilor, a organizat un eveniment dedicat angajaților săi. Festivitatea a avut loc în incinta teatrului ”Ginta Latină”.
La deschiderea evenimentului, alături de Violeta Cojocaru, administratoarea interimară a Î.S. ”Poșta Moldovei”, am avut onoarea de a fi însoțiți de dl Dumitru Alaiba, viceprim-ministru și ministru al Dezvoltării Economice și Digitalizării, dl Roman Cojuhari, director general al Agenției Proprietății Publice și dna Elizaveta Iurcu, președinte al Federației Sindicatelor din Comunicații, precum și de alți parteneri valoroși ai întreprinderii.
În deschiderea evenimentului, administratoarea întreprinderii a adresat un mesaj de felicitare tuturor angajaților:
”Mulțumesc fiecărui angajat, de la cel mai nou membru al echipei până la cei care sunt cu noi de zeci de ani. Mulțumesc fiecărui poștaș, operator și membru al echipei noastre pentru devotament și pasiune. Fiecare dintre voi aduce o contribuție imensă la modelarea istoriei și succesul Poștei Moldovei.
Vă asigur că vom continua să muncim pentru excelență, să ne adaptăm la noile tendințe și să oferim servicii de calitate superioară cetățenilor noștri. Vă îndemn să mergem cu încredere spre viitor și să ne unim eforturile pentru a face față provocărilor care ne așteaptă.
Mulțumesc tuturor pentru încrederea și sprijinul acordat! Mulțumesc fiecărui coleg pentru că alege să construiască alături de noi un viitor mai bun pentru Poșta Moldovei. În cei 30 de ani de activitate Poșta Moldovei a câștigat încrederea cetățenilor și mediului de afaceri, a ocupat un loc special în inimile oamenilor, fie lucrători poștali, fie clienți, a devenit o întreprindere legendară, o parte a istoriei, iar misiunea noastră este sa îi oferim continuitate.”
La rândul său, dl Alaiba a menționat faptul că rolul serviciilor poștale și rolul poștei sunt deosebit de importante, iar Poșta Moldovei este văzută ca fiind o parte din ecosistemul economic al țării noastre, un element esențial pentru susținerea micilor afaceri - de la serviciile de curierat și până la comerțul electronic.
La rândul său, dl Roman Cojuhari a transmis un mesaj de felicitare tuturor angajaților și le-a urat mult succes în activitatea desfășurată zilnic.
Dna Elizaveta Iurcu a adresat un mesaj special angajaților întreprinderii, menționând că prin marcarea acestei zile întreaga lume recunoaște importanța serviciilor poștale și a celor ce activează în acest domeniu.
În cadrul evenimentului am avut plăcerea de a premia angajații noștri distinși cu diploma ”Maestru în comunicații poștale”. Totodată, am oferit diplome de merit participanților la concursul ”Cel mai prietenos oficiu poștal” și concursul de desen sub genericul ”Î.S. Poșta Moldovei – 30 de ani”, organizat de comitetul sindical al întreprinderii.
Evenimentul a culminat cu un concert festiv, în cadrul căruia artiști renumiți ne-au încântat cu măiestria lor.