Poșta Moldovei: Un standard de calitate, un model de încredere și mândrie

Știre

11 Iulie 2023

De 30 de ani, Poșta Moldovei, operatorul poștal unic de pe piața din Republica Moldova, oferă un spectru larg de servicii poștale și financiare, remarcându-se ca o adevărată legendă în domeniul său. Cu o rețea extinsă de servicii care acoperă întreg teritoriul țării, aspiră să rămână alegerea numărul unu pentru consumatori. Cu o echipă de peste 4000 de angajați, Poșta Moldovei nu doar că este unul dintre cei mai mari angajatori din țară, dar continuă să își demonstreze angajamentul neclintit pentru excelență și inovație.
Pe măsură ce am străbătut acest drum, serviciile noastre au fost recunoscute atât la nivel local, cât și internațional. Ne bucurăm să observăm că eforturile noastre și munca noastră asiduă sunt apreciate și recunoscute.
În cadrul Galei afacerilor Moldovenești - cel mai important eveniment al businessului autohton - am fost onorați cu premiul Mercuriul de Aur pentru „Marca Comercială a anului 2022” în categoria „Responsabil Social”.
Această distincție evidențiază proiectele noastre minunate, dar și efortul colectiv al echipei noastre pentru realizarea unor fapte bune.
Dar, recunoașterea nu s-a oprit aici. Poșta Moldovei a fost și laureată a concursului „Premiul pentru Realizări în Domeniul Calității”. Ca întreprindere care procesează zilnic sute și mii de scrisori și colete, acesta este un motiv de mândrie pentru noi. Prestăm servicii de calitate conform standardelor europene.
Aceste premii ne-au fost conferite datorită clienților noștri, cărora le suntem recunoscători pentru că apelează zilnic cu încredere la serviciile noastre, dar și datorită angajaților noștri, care își fac munca cu pasiune și dedicație.
Serviciul Curier Rapid, un alt punct de referință al calității noastre, a ocupat în 2021 primul loc în cadrul Concursului de Mărci Recunoscute Notorium Trademark Awards, ediția a IV-a.
Acest premiu confirmă nivelul de încredere acordat serviciilor noastre. Pentru noi, reprezintă un onor deosebit și o motivație de a deveni mai buni și mai competitivi.
Poșta Moldovei, ca instituție care investește în educație și asigură dezvoltarea durabilă și progresul societății, a fost premiată de Centrul de Excelență în Energetică și Electronică pentru implicarea activă în formarea tinerilor specialiști. Prin parteneriatul solid stabilit cu Centrul de Excelență încă din 2020, contribuim la formarea profesională a tinerilor, oferindu-le oportunitatea de a dobândi experiență și practică valoroasă în cadrul activității noastre.
Poșta Moldovei este și membră a Cooperativei EMS, o platformă internațională care evaluează anual performanța membrilor săi în ceea ce privește calitatea serviciilor de livrare expres, conform cerințelor standardelor EMS. În urma acestor criterii de performanță, Poșta Moldovei s-a clasat pe locul 14 din 198 de țări membre ale Cooperativei EMS, demonstrând încă o dată angajamentul nostru pentru excelență.
Continuăm să optimizăm serviciile EMS, să dezvoltăm noi parteneriate și colaborări cu administrațiile poștale internaționale, pentru a eficientiza acest segment în continuă evoluție.
După 30 de ani de transformări și realizări, Poșta Moldovei rămâne dedicată îmbunătățirii serviciilor poștale și apropierea de clienții noștri, oferindu-le servicii moderne și de calitate. Fiecare premiu și recunoaștere obținute de-a lungul timpului sunt o mărturie a dedicării și muncii noastre - și, în cele din urmă, o dovadă a încrederii pe care clienții noștri o au în noi.

Poșta Moldovei: Un standard de calitate, un model de încredere și mândrie

Știre

11 Iulie 2023

De 30 de ani, Poșta Moldovei, operatorul poștal unic de pe piața din Republica Moldova, oferă un spectru larg de servicii poștale și financiare, remarcându-se ca o adevărată legendă în domeniul său. Cu o rețea extinsă de servicii care acoperă întreg teritoriul țării, aspiră să rămână alegerea numărul unu pentru consumatori. Cu o echipă de peste 4000 de angajați, Poșta Moldovei nu doar că este unul dintre cei mai mari angajatori din țară, dar continuă să își demonstreze angajamentul neclintit pentru excelență și inovație.
Pe măsură ce am străbătut acest drum, serviciile noastre au fost recunoscute atât la nivel local, cât și internațional. Ne bucurăm să observăm că eforturile noastre și munca noastră asiduă sunt apreciate și recunoscute.
În cadrul Galei afacerilor Moldovenești - cel mai important eveniment al businessului autohton - am fost onorați cu premiul Mercuriul de Aur pentru „Marca Comercială a anului 2022” în categoria „Responsabil Social”.
Această distincție evidențiază proiectele noastre minunate, dar și efortul colectiv al echipei noastre pentru realizarea unor fapte bune.
Dar, recunoașterea nu s-a oprit aici. Poșta Moldovei a fost și laureată a concursului „Premiul pentru Realizări în Domeniul Calității”. Ca întreprindere care procesează zilnic sute și mii de scrisori și colete, acesta este un motiv de mândrie pentru noi. Prestăm servicii de calitate conform standardelor europene.
Aceste premii ne-au fost conferite datorită clienților noștri, cărora le suntem recunoscători pentru că apelează zilnic cu încredere la serviciile noastre, dar și datorită angajaților noștri, care își fac munca cu pasiune și dedicație.
Serviciul Curier Rapid, un alt punct de referință al calității noastre, a ocupat în 2021 primul loc în cadrul Concursului de Mărci Recunoscute Notorium Trademark Awards, ediția a IV-a.
Acest premiu confirmă nivelul de încredere acordat serviciilor noastre. Pentru noi, reprezintă un onor deosebit și o motivație de a deveni mai buni și mai competitivi.
Poșta Moldovei, ca instituție care investește în educație și asigură dezvoltarea durabilă și progresul societății, a fost premiată de Centrul de Excelență în Energetică și Electronică pentru implicarea activă în formarea tinerilor specialiști. Prin parteneriatul solid stabilit cu Centrul de Excelență încă din 2020, contribuim la formarea profesională a tinerilor, oferindu-le oportunitatea de a dobândi experiență și practică valoroasă în cadrul activității noastre.
Poșta Moldovei este și membră a Cooperativei EMS, o platformă internațională care evaluează anual performanța membrilor săi în ceea ce privește calitatea serviciilor de livrare expres, conform cerințelor standardelor EMS. În urma acestor criterii de performanță, Poșta Moldovei s-a clasat pe locul 14 din 198 de țări membre ale Cooperativei EMS, demonstrând încă o dată angajamentul nostru pentru excelență.
Continuăm să optimizăm serviciile EMS, să dezvoltăm noi parteneriate și colaborări cu administrațiile poștale internaționale, pentru a eficientiza acest segment în continuă evoluție.
După 30 de ani de transformări și realizări, Poșta Moldovei rămâne dedicată îmbunătățirii serviciilor poștale și apropierea de clienții noștri, oferindu-le servicii moderne și de calitate. Fiecare premiu și recunoaștere obținute de-a lungul timpului sunt o mărturie a dedicării și muncii noastre - și, în cele din urmă, o dovadă a încrederii pe care clienții noștri o au în noi.